Аналіз складу тіла

   Вага спортсмена фігурує в формулах двох з чотирьох сил, що впливають на результат: земного тяжіння та тертя. Важко переоцінити значення маси в будь якому виді спорту, а правильно керувати нею допомагає аналіз складу тіла.

   Коріння самого точного на сьогодні методу визначення складу тіла людини, способу, котрий вважають золотим стандартом в цій області вимірів, тягнуться аж в Стародавню Грецію. Саме закон Архімеда, котрому вже більше 2200 років, лежить в основі гідростатичного зважування – першого методу, що дозволив визначити кількість жирової та м’язової тканини в тілі людини.

Архимед
    Принцип цього методу простий: жир має меньшу щільність чим вода, м’язова тканина – більшу, відповідно перша речовина буде виштовхуватися водою, друга буде в ній тонути. Із різниці маси тіла в воді та вовітрі можна судити про кількість м’язів та жиру в організмі.
Гидростатическое взвешивание

   Саме на основі гідростатичного зважування були розроблені інші методи вимірювання складу маси тіла. Вчених, судячи по кількості різних методів визначення складу тіла, дуже хвилювало дане питання. Давайте порахуємо їх разом:

  1. Індекс маси тіла.
  2. Співвідношення талії та стегна.
  3. Вимірювання шкіряних складок.
  4. Вимірювання округлостей тіла.
  5. Гідростатичне зважування.
  6. Біоелектрична імпедансометрія.
  7. Метод витіснення повітря.
  8. Ренгенографія.
  9. Комп’ютерна томографія.
  10. Інфрачервона спектрографія.