Аналіз складу тіла

   В практиці спорту найбільшу популярність отримав метод біоелектричного імпедансу. Нехай вас не лякає складність терміну, на основі цього методу працюють ваги з функцією визначення проценту жиру в організмі. Але точність більшості таких ваг важко назвати точністю. Моделі таких ваг, розрахункам котрих можна довіряти коштують від 200$ (найточніші вартують до 10000$).

Танита

   В спорті цей метод прижився тому, що він самий швидкий та простий у використанні. Окрім просто маси жирової та м’язової тканини можна також дізнатись де саме їх зосереджено. Сучасні прилади підтримують сегментарний аналіз. Принцип роботи дуже простий. Є ваги та чотири електроди, відома величина опору м’язової та жирової тканини, достатньо поставити досліджуваного на ваги та пропустити по його тілу паралельно та по діагоналі з кожної в кожну кінцівку слабкий електричний струм. Результат – процентне співвідношення жирової та м’язової тканини в кожній руці, нозі та тулубі.

   Яка ж цінність цих вимірів для спортсмена?

   По-перше, організм без жиру жити не може. Особливо це стосується жінок, котрі при не достатній його кількості можуть отримати гормональні порушення. Справа в тому, що більшість жіночих гормонів містять в собі жирні кислоти, та при зменшенні проценту жиру в організмі ці гормони починають вироблятися менше. Рівень жиру в організмі жінки менше 10-15% може призвести до неможливості завагітніти в такому стані. Але і у чоловіків при значному зменшенні жирової тканини (<5-7%) може знижуватися адаптаційний потенціал та виникати фоновий стрес.

Результаты тестирования

   По-друге, якщо ми знаємо що можемо скинути 2-3% жирової тканини, ми можемо точно спрямувати свої зусилля для схуднення. Якщо у спортсмена в якого в ногах жир складає 5%, а в руках 12%, буде продовжувати зганяти жир вправами на велосипеді, його зусилля будуть марними. Для ефективної боротьби із зайвим жиром потрібно використовувати вправи для рук.

   І по-третє, ця методика успішно просуває вперед спортивну фізіологію, з чого мають користь всі спортсмени, які раціонально підходять до своєї підготовки.

   На скільки часто треба аналізувати склад тіла? – це непросте питання….В сезоні рідше, у підготовчому періоді частіше. В середньому 1 раз в два місяці для своєчасного реагування та поточні зміни.

    Записатися на тестування можна тут.