ПАНО

   Бувають і виключення з правил, що пов’язані з буферними властивостями крові та кількістю м’язів які впливають на підтримку комфортного рівню рН, але це тільки рідкі окремі випадки.

   Зупинятися на критеріях визначення ПАНО не будемо, їх дуже багато, та можна знайти в спеціальній літературі. У свій час дуже добре описав фізіологію лактатного порогу Міщенко В.С., в його роботах можна знайти всю необхідну інформацію. Відносно основ методики підготовки із застосуванням АнП, радимо ознайомитись з книжкою Петера Янсена “ЧСС, лактат та тренування на витривалість”, котру доволі легко дістати.

Янсен Петер

   Як же визначити ПАНО?

   Існує декілька способів. По-перше, це газоаналіз – самий точний та інформативний метод, в ході тестування визначається більше 10 критеріїв настання АнП, окрім ПАНО визначається також структура функціональної підготованості спортсмена, та вклад різних систем енергозабезпечення. По-друге – це метод побудови лактатної кривої, другий по точності та інформативності, за його допомоги доволі точно, тільки якщо немає проблем з виходом молочної кислоти в кров, визначаються ПАНО та АП, а також максимальна концентрація лактату в крові. Ну і третій спосіб – тест Конконі, не самий точний (за статистикою нашої лабораторії спрацьовує у 50% випадків у чоловіків та 80% – жінок), та не дуже інформативний (визначається тільки ПАНО та АП), але доступний практично кожному.

Газоанализ

   На скільки часто треба визначати рівень ПАНО? Все залежить від того на скільки концентровано спортсмен працює з ним. Якщо працювати тільки над АнП, то суттєві зміни в його потужності можуть відбутися за 2-3 тижні. Якщо атлет та тренер розбавляють підготовку іншими навантаженнями, то цей показник може зберігатися цілий рік відносно ЧСС, але потужність роботи зазвичай змінюється. Найкраще – вимірювати ПАНО кожні 2 місяці, для того щоб завжди отримувати максимум від кожного тренування.

   Ми маємо великий досвід у визначенні ПАНО як у низько- так і висококваліфікованих атлетів. Гарантуємо вам максимальну якість. Записуйтеся на тестування – розпочніть отримувати максимум від ваших тренувань!