Показник WattAT

   WattAT – це абсолютна потужність, що демонструє спортсмен на рівні порогу анаеробного обміну.

   Це головний показник, від якого залежить результат на довгих на над-довгих дистанціях по рівному профілю. Також має значення для високих результатів на коротких та середніх дистанціях (легка атлетика, велоспорт на треку, веслувальний спорт, ковзанярський спорт та ін.), а також в командних (футбол, хокей, гандбол, футзал та ін.) та деяких складно-координаційних видах (спортивні танці, бокс, боротьба). Відносно коротких дистанцій, командних та складнокоординаційних видів необхідним є розвиток як самої абсолютної потужності на рівні ПАНО, так і рухливості функціональних систем на цьому рівні (швидкість реакції).

   Це головний критерій приросту росту спортивної підготованості. Його зниження в динаміці вказує на допущення помилок в тренувальному процесі (виключення – якщо є протилежні його збільшенню цілі).

   Середні величини даного показника у спортсменів аматорів в Україні (2016-2017) знаходиться в районі 250 Watt для бігунів та велосипедистів, у жінок бігунів – 160 Watt, у велосипедисток – 220 Watt.

Ватт ПАНО

Максимальна, середня та мінімальна потужність що демонструють спортсмени аматори в Україні (2016-2018) на рівні настання порогу анаеробного обміну.

   Високих результатів на аматорському рівні можна очікувати при досягненні 360 Watt під час бігу у чоловіків та 230 Watt для жінок, для велосипедистів – 350 Watt, для велосипедисток – 250 Watt.

   Тренування даного показнику передбачає виконання відрізків великої (30 хв – 1 год (стійкість)), середньої (5-10 хв(власне потужність)) та малої (1-2 хв (рухливість)) тривалості з дозуванням по ЧСС, або зовнішнім показникам навантаження (потужність / швидкість) якщо вони відомі точно. Для коротких відрізків завжди використовуються зовнішні критерії навантаження.

   Опосередковане збільшення WattAT можливо при тренуванні аеробного порогу.

Рус / Eng