Для тенісистів

   Є декілька причин для гравця в теніс 2-3 рази на рік проходити комплексне функціональне тестування:

   По-перше, зони інтенсивності необхідні для того щоб правильно дозувати відновлювальні навантаження (АП зазвичай низький у тенісистів і якщо просто бігати після спеціальної роботи – то велика ймовірність роботи вище АП, коли надлишок молочної кислоти не буде виходити в кров), а також не перепрацьовувати на тренуваннях по ЗФП (не працювати вище ПАНО, оскільки анаеробного стресу від спеціальної роботи і так багато).

VO2max для тенісистів

       По-друге, для того щоб роботу по ЗФП наблизити по структурі до змагальної. В функціональному тренуванні є заняття спрямоване на покращення кінетики виходу молочної кислоти в кров з паралельним ростом швидкості розгортування аеробних процесів (ці показники визначаються додатковим навантажувальним тестуванням, котре застосовується для тенісистів, ігровиків та єдиноборців). Це саме ті якості що необхідні при інтервальній роботі, якою є гра в теніс – чим менше закислення від використання анаеробних систем енергозабезпечення  та швидше виведення їх побічних продуктів – тим свіжіший буде спортсмен у порівнянні з суперником, ну а свіжість під час складнокоординаційної роботи  – запорука успіху.

   По-третє, для оперативної та етапної корекції тренувального процесу. Дуже легко перестаратися з об’ємом навантажень чи їхньою інтенсивністю, або навпаки – недопрацювати. Існують маркери, котрі спрацьовують при найменшій невідповідності кількості навантажень та здатності організму їх ефективно засвоїти. Методики у спокої, котрі входять до складу комплексного тестування, дозволяють завчасно це визначити. Деякі з них можна використовувати повсякденно в тренувальному процесі. Така інформація дасть розуміння коли спортсмену треба відпочити, а коли його можна завантажити навіть більше чим планувалося, з мінімальним ризиком.

   І на останок, сукупність методів у спокої та при навантаженні дає інформацію про обмежуючі фактори, чи немає проблем з системою дихання, серцем, кисневотранспортною функцією крові, нормальністю роботи регуляторних систем. Можливо, плато в спортивних результатах є наслідком не не правильних методів тренування, а присутністю стрес фактору котрий не дає правильно сприймати тренування.

   Записуйтеся на тестування до нас в лабораторію ми знаємо як допомогти вам максимально розкрити свій потенціал.